Seznam Čechů v zahraničí

 
uvedeni jsou hráči a trenéři z 1.-4. zahraničních lig
takto podbarvení hráči jsou v klubu pouze na hostování
HRÁČI:
HRÁČ                         POZ. NAR. TÝM            LIGA
 Anglie:
Tomáš Souček Z 1995  West Ham 1.
Vladimír Coufal O 1992  West Ham 1.
Alex
Král
Z 1998  West Ham 1.
Matěj
Vydra
Ú 1992  Burnley 1.
Tomáš
Kalas
O 1993  Bristol City 2.
Václav Hladký B 1990  Ipswich Town 3.
Matěj
Kovář
B 2000  Burton Albion 3.
Tomáš
Holý
B 1991  Port Vale 4.
Marek
Štěch
B 1990  Mansfield Town 4.
Vítězslav
Jaroš
B 2001  Notts County 5.*
Ondřej Mastný B 2002  Manchester United U23 j.
Radek
Vítek
B 2003  Manchester United U18 j.
*v seznamu hráčů sice uvádíme jen hráče hrající v 1.-4. ligách, Jaroše ale v seznamu chceme mít i s přihlédnutím k tomu, že 5. anglická liga se kvalitou vyrovná mnohým ligám jiných států, které jsou pyramidovou úrovní výše.


 
 Německo:
Patrik
Schick
Ú 1996  Bayer Leverkusen 1.
Vladimír Darida Z 1990  Hertha BSC 1.
Pavel Kadeřábek O 1992  Hoffenheim 1.
Tomáš Koubek B 1992  Augsburg 1.
Jan Morávek Z 1989  Augsburg 1.
Tomáš Ostrák Z 2000  1. FC Köln 1.
Jiří
Pavlenka
B 1992  Werder Brémy 2.
Václav Drchal Ú 1999  Dynamo Drážďany 2.
Jakub Jakubov B 1989  Chemnitzer 4.
Patrik Twardzik Z 1993  Rot-Weiß Ahlen 4.
Maxim Hertel B 1999  Berliner AK 07 4.
Vojtěch Mareš O 1999  Union Fürstenwalde 4.
Jakub Moravec Z 1996  Babelsberg 03 4.
Ondřej Brejcha Z 1994  VfB Auerbach 4.
Tomáš
Kepl
Ú 2000  VfB Auerbach 4.
Viktor Zentrich Z 2003  Unterhaching 4.
Martin Zentrich O 2005  TSV 1860 München U17 j.
Lukáš Ambros Ú 2004  Wolfsburg U19 j.
Jakub
Spica
O 2004  Dynamo Drážďany U19 j.
Petr
Fischer
Z 2004  Dynamo Drážďany U19 j.
Samuel
Bím
B 2004  Dynamo Drážďany U19 j.
Adam Hradiský Ú 2005  Dynamo Drážďany U17 j.
Tobiáš Zvonek O 2006  Dynamo Drážďany U17 j.
Matěj Náprstek Ú 2003  Norimberg U19 j.
Petr
Paliatka
Ú 2004  Wehen Wiesbaden U19 j.
Iason
Drobný*
B 2006  Mnichov 1860 U16 j.
*I. Drobný má dvojí občanství - české a řecké
další hráči hrají v nižších ligách
 Španělsko:
Jakub
Jankto
Z 1996  Getafe 1.

 

 Itálie:
Antonín Barák Z 1994  Hellas Verona 1.
Aleš
Matějů
O 1996  Venezia FC 1.
David
Zima
O 2000  Torino FC 1.
David Heidenreich O 2000  SPAL 2.
Zdeněk
Folprecht
Z 1991  US Pistoiese 3.
Jan Kubala Z 2000  Udinese Calcio primavera j.
Lukáš Vorlický Z 2002  Atalanta Bergamo primavera j.
Samuel Grygar Z 2004  Inter Milan primavera j.
Matouš Krulich Ú 2005  Torino FC U17 j.
další hráči hrají v nižších ligách
 
 Francie:
další hráči hrají v nižších ligách
 
 
 Belgie:
Christophe Kabongo* Z 2003  Lommel 2.
*Ch. Kabongo má dvojí občanství - české a občanství DR Kongo
 
 Nizozemsko:
Michal
Sadílek
Z 1999  Twente 1.
Václav
Černý
K 1997  Twente 1.
Tomáš
Hájek
O 1991  Vitesse 1.
Lukáš
Zima
B 1994  VVV-Venlo 2.
Richard Sedláček Z 1999  VVV-Venlo 2.
Dominik Velecký Z 2002  TOP Oss 2.
Paul
Quasten
O 1985  Ajax Amateurs 4.
Yannick
Eduardo*
Ú 2006  Nijmegen U17 j.
*Y. Eduardo má trojí občanství - české, angolské a nizozemské

 

 Turecko:  
Filip
Novák
O 1990  Fenerbahce 1.
Michal Trávník Z 1994  Kasimpasa 1.
Tomáš Břečka O 1994  Kasimpasa 1.
Martin Hašek Z 1995  BB Erzurumspor 2.
Enes
Kimia*
B 1998  Akhisarspor 3.
*E. Kimia má dvojí občanství - české a turecké

 

 Rusko:
Jan
Kuchta
Ú 1997  Lokomotiv
Moskva
1.

 

 Řecko:
Tomáš
Vaclík
B 1989  Olympiakos Pireus 1.
Jakub
Brabec
O 1992  Aris Thessaloniki 1.
Martin Pastornický B 1996  AEP Kozanis 3.

 

 Portugalsko:
Matouš
Trmal
B 1998  Vitória Guimaraes 1.
Lukáš Horníček B 2002  Braga B 3.

 

Croatia Chorvatsko:
Stefan
Simič
O 1995  Hajduk Split 1.
 
 Švédsko:
Matěj
Chaluš
O 1998  Malmö FF 1.

 

 Dánsko:
Jan
Žambůrek
Z 2001  Viborg FF 1.

 

 Polsko:
Tomáš Pekhart Ú 1989  Legia Warszawa 1.
Zdeněk
Ondrášek
Ú 1988  Wisla Kraków 1.
Jan
Kliment
Ú 1993  Wisla Kraków 1.
Michal Frydrych O 1990  Wisla Kraków 1.
Matěj Hanousek O 1993  Wisla Kraków 1.
Martin Pospíšil Z 1991  Jagiellonia Bialystok 1.
Tomáš
Přikryl
Z 1992  Jagiellonia Bialystok 1.
Tomáš Petrášek O 1992  Raków Czestochowa 1.
Petr
Schwarz
Z 1991  Slask Wroclaw 1.
Martin
Doležal
Ú 1990  Zaglebie Lubin 1.
Erik
Daniel
Z 1992  Zaglebie Lubin 1.
Jakub
Jugas
O 1992  Cracovia 1.
David Jablonský O 1991  Cracovia 1.
Michal Hubínek Z 1994  Termalica Nieciecza 1.
Tomáš Poznar Ú 1988  Termalica Nieciecza 1.
Matěj
Hybš
O 1993  Termalica Niecicza 1.
Marek Hanousek Z 1991  Widzew Lodz 2.
Lukáš
Kubáň
O 1987  Wisla Pulawy 3.
Tomasz Gomola Ú 1994  ROW Rybnik 4.


 

 Maďarsko:
Patrizio Stronati O 1994  Puskás Akadémia 1.
Libor
Kozák
Ú 1989  Puskás Akadémia 1.
Jakub
Plšek
Z 1993  Puskás Akadémia 1.
Michael Lüftner O 1994  MOL Féhervár 1.
Jaroslav Navrátil K 1991  Kisvárda 1.
Denis
Granečný
O 1998  Mezökövesd 1.
 
 Švýcarsko:
Martin
Frýdek
O 1992  Luzern 1.
Roman Macek* Z 1997  Lugano U21 4.
Dalibor
Vašenda
O 1991  Naters 4.
Vítězslav
Hrdlička
Ú 1995  Naters 4.
Damián
Doležal
B 2004  Vaduz U18 j.
*v průběhu sezóny se objevily zprávy o konci Macka v Luganu. Roman Macek však v klubu pokračuje a má platnou smlouvu do roku 2025

další hráči hrají v nižších ligách
 
 Kypr:
Josef Hušbauer Z 1990  Anorthosis Famagusta 1.
Jan
Lecjaks
O 1990  Omonia Nicosia 1.
Josef
Kvída
O 1997  Pafos 1.
Pavel
Dreksa
O 1989  EN Paralimniou 2.
 Slovensko:
Jaromír Zmrhal Z 1993  Slovan Bratislava 1.
Jurij Medveděv O 1996  Slovan Bratislava 1.
Martin Jedlička B 1998  Dunajská Streda 1.
Matouš
Babka
B 2002  AS Trenčín 1.
Dominik
Duda
Z 1995  Senica 1.
Filip
Hašek
Z 1997  Pohronie 1.
Adam
Pajer
O 1995  Pohronie 1.
Dan
Ožvolda
Z 1996  Pohronie 1.
Roman
Haša
Ú 1993  Sereď 1.
Petr
Bolek
B 1984  Sereď 1.
Matěj
Luksch
B 1998  Liptovský Mikuláš 1.
Martin
Šindelář
O 1991  Liptovský Mikuláš 1.
Dominik Sváček B 1997  Liptovský Mikuláš 1.
Jakub
Kousal
Z 2002  Skalica 2.
Ondřej
Štursa
K 2000  Skalica 2.
Patrik
Voleský
Ú 1998  Skalica 2.
Ondřej Rudzan O 1998  Skalica 2.
Denis
Gröger
B 1999  Skalica 2.
Martin
Petr
Z 1999  Skalica 2.
Dušan Pinc Ú 1998  Humenné 2.
Erik Puchel Z 1996  Púchov 2.
Ondřej Ullman Z 2000  Púchov 2.
František Chmiel B 1997  Komárno 2.
Martin
Váňa
Ú 2000  LR Crystal 3.
Lukáš
Jaroněk
Ú 1996  LR Crystal 3.
Miloš
Buchta
B 1980  ŠK Zahradné 4.
Marek Zahaluk Z 1999  Slávia Staškov 4.
Ivan
Šumilov*
O 2001  Tatran Ladce 4.
*I. Šumilov má dvojí občanství - české a ruské
další hráči hrají v nižších ligách
 
 Lotyšsko:
Petr
Mareš
O
Z
1991  FK RFS 1.

 

 Rumunsko:
Lukáš
Droppa
Z 1989  Voluntari 1.
Pavel
Čmovš
O 1990  Academica
Clinceni
1.
 
 Izrael:
Ondřej Bačo O 1996  Hapoel Jerusalem 1.
 
 Rakousko:

 
Filip Twardzik O 1993  LASK Linz 1.
Jan Vodháněl Z 1997  Admira Wacker 1.
Adam
Stejskal
B 2002  Liefering 2.
Jakub
Křepelka
B 2000  Wiener Neustadt 3.
Oskar
Fotr
Ú 1996  Stripfing 3.
Robert Demeter Ú 2003  Wacker Innsbruck II 3.
Jiří
Leňko
O 1985  First Vienna 3.
Marek Szotkowski Ú 1996  First Vienna 3.
Denis
Brožík
O 1996  Union Gurten 3.
Jan Schulmeister Ú 1986  Retz 4.
Roman Wermke O 1991  Zwettl 4.
František Němec Ú 1992  Zwettl 4.
Jiří
Novotný
O 1993  Zwettl 4.
David Svarovský Z 1975  Bad Ischl 4.
Patrik
Růžička
Ú 1994  Waidhofen/
Thaya
4.
Pavel
Pilík
Z 1992  Waidhofen/
Thaya
4.
Martin
Lindák
K 1999  St. Martin im Mühlkreis 4.
Jindřich Rosůlek Ú 1992  St. Martin im Mühlkreis 4.
Martin
Dudák
Z 1994  St. Martin im Mühlkreis 4.
Marek
Jungr
Z 1987  Schrems 4.
Vojtěch Přeučil Ú 1990  Schrems 4.
Ladislav
Kolčava
O 1997  Schrems 4.
Lukáš
Novák
B 1998  Schrems 4.
Jiří
Müller
O 1989  Silz/Mötz 4.
Miroslav Uram Z 1991  Ebbs 4.
další hráči hrají v nižších ligách

 

 USA:
Kevin Petrmichl Ú 2001  Oklahoma Wesleyan University u.
Ivan Watkins Ú 2001  Middlebury College Athletics u.



 Kanada:
Martin Graiciar Ú 1999  York United 1.

 

Australia Austrálie:
Marek
Mádle
Ú 1991  Rochedale Rovers 3.

 
 Malta:
Martin Hrubša O 1984  Xewkija Tigers 1.*
*Gozo liga je osamostatněná maltská liga odehrávající se na ostrově Gozo
 
 Spojené Arabské Emiráty:
Jakub
Šašinka
Ú 1995  Al-Thaid 2.
Radim
Černický
Z 2001  Al-Thaid 2.

 

 Thajsko:
Karsten Ayong* Ú/O 1998  MH Khon Surat City 3.
*K. Ayong má dvojí občanství - české a kamerunské

 


 

 

TRENÉŘI V ZAHRANIČÍ

JMÉNO: POZICE: KLUB/ZEMĚ: LIGA:
Ivan Hašek hlavní  Libanon repre
Vítězslav Lavička hlavní  Kuvajt repre
Jitka Klimková hlavní  Nový Zéland Ženy repre
Jakub Dovalil hlavní  Lotyšsko U18, U19 repre
Miroslav Soukup hlavní  Irák U23 repre
Kamil Tobiáš asistent  Irák U23 repre
Jaroslav Plašil asistent  Bordeaux 1. liga
Martin Švejnoha asistent  WSG Tirol 1. liga
Radoslav Látal hlavní  Termalica 1. liga
Radim Kučera asistent  Termalica 1. liga
Dušan Uhrin ml. hlavní  Dinamo Bukurešť 1. liga
Rudolf Mozr hlavní  Manukau United 1. liga
Petr Krátký asistent  Melbourne City 1. liga
Jiří Pecha hlavní Slovakia Senica 1. liga
Martin Bittengl hlavní Slovakia Pohronie 1. liga
Lubomír Adler asistent Slovakia Pohronie 1. liga
Martin Raška trenér brankářů Slovakia Dunajská Streda 1. liga
Tomáš Trucha hlavní  Penang 1. liga
Marcel Lička hlavní  Orenburg 2. liga
Roman Nádvorník hlavní  Al-Thaid 2. liga
Roman Skuhravý hlavní Slovakia Podbrezová 2. liga
Zdeněk Zeman hlavní  Foggia 3. liga
Tomáš Vychodil asistent  Sibir Novosibirsk 3. liga
Martin Švestka asistent Slovakia Poprad 3. liga
Jaroslav Drobný trenér brankářů Germany Bayern Mnichov II 4. liga
Petr Ruman hlavní Germany Greuther Fürth II 4. liga
Roman Týce asistent Germany Unterhaching 4. liga
Jan Berger hlavní  Will 1900 mládež jun.
Richard Polák hlavní Slovakia Podbrezová U19 jun.
JMÉNO: POZICE: KLUB/ZEMĚ: LIGA:
Ivan Hašek hlavní  Libanon repre
Jakub Dovalil hlavní  Lotyšsko U18, U19 repre
Miroslav Soukup hlavní  Irák U23 repre
Kamil Tobiáš asistent  Irák U23 repre
Jaroslav Plašil asistent  Bordeaux 1. liga
Jan Nezmar poradce Poland Podbeskidzie 1. liga
Rudolf Mozr hlavní  Manukau United 1. liga
Pavel Šustr hlavní Slovakia Senica 1. liga
František Šturma sportovní ředitel Slovakia Sereď 1. liga
Martin Raška trenér brankářů  Chennaiyin 1. liga
Tomáš Trucha hlavní  Penang 1. liga
Marcel Lička hlavní  Orenburg 2. liga
Michal Ščasný hlavní Slovakia Nitra 2. liga
Roman Skuhravý hlavní Slovakia Podbrezová 2. liga
Zdeněk Zeman hlavní  Foggia 3. liga
Petr Ruman hlavní Germany Türkgücü München 3. liga
Roman Nádvorník hlavní  Kozanis 3. liga
Tomáš Vychodil asistent  Sibir Novosibirsk 3. liga
Martin Švestka asistent Slovakia Poprad 3. liga
Roman Týce asistent Germany Unterhaching 4. liga
Jan Berger hlavní  Will 1900 mládež jun.

 

Nejlepší sestavu z Čechů v zahraničí volili fanoušci na našich facebookových stránkách.

Články

Česká stopa v Interu Milán

Pavel Nedvěd v Juventusu, Marek Jankulovski v AC Milán, Tomáš Ujfaluši ve Fiorentině – čeští fotbalisté zanechali v minulosti ve slavných italských klubech velmi výraznou stopu. Jedním...
Celý článek

České fotbalistky v zahraničí

Česko má své fotbalové zástupce v Juventusu, Interu Milan či Ajaxu. Nemůžete si vzpomenout, o které hráče jde? Jsou to české fotbalistky! Před nedávnem jsme na webu zveřejnili novou sekci "Ženský...
Celý článek

Roman Macek

Zdravím, Roman Macek je od srpna 2021 bez angažmá

Re: Roman Macek

Dobrý den, jak nám potvrdil sám Roman Macek, není volným hráčem - pokračuje v Luganu, kde má platnou smlouvu do roku 2025.

Mikolanda

Ahoj

Petr Mikolanda už nepůsobí v Arábii

Re: Mikolanda

Dobrý den, díky za upozornění, upraveno. :)

Antonín Barák

Antonín Barák AFAIK do Verony přestoupil, pokud se nemýlím. Minimálně na Livesportu je tak uvedeno.
---
Jinak super práce tahle databáze. Veškeré info na jenom místě. Díky za to!

Re: Antonín Barák

Dobrý den, Barák odešel do Verony z Udine na roční hostování. Součástí hostování je povinná opce na následný přestup v hodnotě 10 milionů eur. Formálně jde ale tuto sezónu ještě o hostování, proto to tak máme označeno. :)

Není zač, jsme rádi, že se vám naše práce líbí!

Dusan Uhrin ml.

Dobry den.
Mam za to, ze Dusan Uhrin ml. ji v Gaz Metanu neni (minimlane jako hlavni trener)...
Diky!

Re: Dusan Uhrin ml.

Dobrý den, máte pravdu, opraveno:)

Jan Kozel

Jan Kozel se vrátil z ostrovů, od září trénuje FK Viktoria Žižkov B.

Tomáš Trucha

Tomáš Trucha už v Botswaně skončil

Přidat nový příspěvek