O projektu

Začátky

Jednou mě napadlo, že bych se rád podíval na seznam českých fotbalistů, kteří reprezentují naši zemi v zahraničních klubech a soutěžích. Žádný takový seznam nebyl, proto jsem se rozhodl vytvořit ho sám. Tak vznikl nápad založit projekt Čeští fotbalisté v zahraničí, který odstartoval v březnu 2015 jako facebooková stránka, kde jsem začal informovat o výkonech českých legionářů a v této aktivitě pokračuji prakticky nepřetržitě až dodnes. Po roce jsem založil i tento web, kde mimo aktuality vytvářím i trvalý obsah jako různé seznamy, souhrny či statistiky. Web jsem si vytvářel sám, s nulovými zkušenostmi a na amatérské úrovni. Postupem času se snažím úroveň webu neustále zvyšovat a dnes už ho sportovní terminologií považuji za poloprofesionální. Do budoucna je však mým cílem posunout celý web na ještě zcela jinou úroveň.
 

Náš cíl

Naším cílem je poskytovat infoservis ohledně českých legionářů a šířit tak převážně pozitivní zprávy o úspěších našich krajanů za našimi hranicemi. Snažíme se také, aby se náš web stal unikátním místem, kde naleznout ucelené informace o aktuálních ale i historických zahraničních působištích českých fotbalistů jakožto i dalších informací jako jsou přestupy či získané trofeje.
 

Autoři


Antonín Šrajer
Zakladatel a správce tohoto projektu. Student FISu. Fotbalový fanoušek a nadšenec. Baví ho sledovat výkony českých hráčů v zahraničí a informovat o nich další lidi.
Má za sebou dvě fotbalová zahraniční angažmá.
   

Jan Novotný
V projektu zapojen od roku 2018. Administrátor sociálních sítí a občasný přispěvatel webu. Student práv. Fotbalový fanoušek a nadšenec.
Fotbalové dovednosti prokazuje v pražské hanspaulce.
Zdroje:
pro webovou databázi využíváme převážně data dostupná online - transfermarkt, Wikipedii, databáze jednotlivých klubů či jejich fanouškovských webů. V některých případech dohledáváme informace i v knihách či přímo u fotbalistů.