TOP MOMENTY sezony 15/16

Sezona 2015/16 je dávno u konce a nyní už se týmy připravují na novou. My se ale ještě vracíme k té uplynulé. Vybrali jsme TOP MOMENTY českých fotbalistů v zahraničí z minulé sezóny.

Přestup Petra Čecha do Arsenalu

V sezoně 14/15 zasáhl za Chelsea ve všech soutěžích pouze do 16 zápasů. Ale věděl, že stále má na to, být brankářskou jedničkou v TOP klubu. Po týdnech spekulací bylo jasné, že přestoupí k městskému rivalovi - Arsenalu.

Vzpoura outsiderů

2 zápasy 4. kola anglického EFL Cupu (dříve Capital One Cupu) měly být celkem jasnou záležitostí. Dva druholigové celky - Sheffield Wednesday a Middlesbrough měly proti sobě těžké soupeře. "Sheffieldské sovy" hrály proti Arsenalu a "Boro" proti Manchesteru United. Oba zápasy však dopadly nečekaně. Daniel Pudil se asistencí podílel na výhře Sheffieldu nad "Kanonýry" 3:0 a Middlesbrough, za které odehrál celý zápas Tomáš Kalas, porazilo na penalty "Rudé ďábly".
V následném čtvrtfinále oba týmy vypadly.

1. gól Václava Černého

26.11.2015, 69. minuta zatím nerozhodného zápasu Evropské Ligy Ajaxu Amsterdam proti Celtiku Glasgow. U postraní čáry si český mladík Václav Černý plácnul s Viktorem Fischerem, místo kterého šel na hřiště.
Ani ne po dvaceti minutách na hřiští, po tom, co přesprintoval celé hřiště, převzal přihrávku od Milika a vstřelil 1. gól za A-tým Ajaxu !
26.11.2015 - debut v EL, 1. gól Ajaxu
1.5.2016 - 1. gól v lize15.8.2015 - debut za A-tým13.10.2015 - 1. gól za reprezentaci U2120.10.2015 - prodloužení smlouvy do roku 202026.11.2015 - debut v EL, 1. gól Ajaxu1.5.2016 - 1. gól v lize

Čech překonal rekord

Petr Čech se už dva týdny dělil o rekord v počtu čistých kont v Premier League s Davidem Jamesem a dokázal ho zlomit na třetí pokus v duelu s Bournemouthem. Arsenal vyhrál 2:0 a pro Čecha to bylo už 170. čisté konto.
Nyní jich má již 178.

Vaclík a Suchý mezi švýcarskou elitou

Mají toho opravdu hodně společného: Oba jsou v reprezentaci, oba se narodili 29.3., oba hrají za švýcarskou Basilej a oba se dostali do ideální sestavy švýcarské ligy roku 2015! Navíc to samé se jim podařilo i rok předtím.
A bohužel mají ještě jednu společnou věc: Na letošním EURU neodehráli ani minutu.

Messi na 7. pokus překonal Čecha

Šestkrát v dresu Chelsea čelil Petr Čech Lionelu Messimu, šestkrát od něj nedostal gól. Dokonce ani z penalty, protože argentinský střelec trefil břevno. Na 7. pokus, v prvním osmifinále Ligy Mistrů, příběh skončil. Čech dostal od Messiho 2 góly a navíc do odvety kvůli zranění nenastoupil.

Čech fotbalista roku, Černý talent roku

Petr Čech potrvdil své kvality a svou výjimečnost, když poosmé v kariéře dokázal získat cenu pro českého fotbalistu roku.
Za svojí kvalitu byl odměněn i největší český talent Vaclav Černý, V anketě talent roku jasně zvítězil s 503 body. Pro představu: druhý Patrik Schick jich měl (pouze) 189.

Skalákův gól sezony

Krásná trefa Jiřího Skaláka z 51. minuty zápasu Brightonu proti Queen's Park Rangers rozhodla o prodloužení uzávěrky v anketě gól roku v Brightonu o dva dny. I to pomohlo, aby se Skalák dostal v hlasování na první místo.

Odchod Rosického

246 zápasů, 28 gólů, 22 asistencí, 14 741 odehraných minut, 32 žlutých karet, žádná červená. Ale také v součtu témeř čtyři roky mimo hru kvůli častým zraněním. Takové jsou statistiky Tomáše Rosického v Arsenalu a takové také zůstanou, protože "Kanonýři" neprodlouží "malému Mozartovi" smlouvu.

Polský Leicester

Podobný příběh jako anglický Leicester, psali i fotbalisté polského Piastu Gliwice. A i když ho nedotáhli úplně do konce, 2. místo podceňovaného týmu způsobilo v Polsku velký poprask. Klíčovým hráčem tohoto celku byl český záložník Kamil Vacek, který v sezoně zaznamenal 5 gólů a 8 asistencí. 11 gólů a 6 asistencí přidal další Čech v týmu, útočník Martin Nešpor. To vše řídil z lavičky český trenér Radoslav Látal, který byl na konci sezony odměněn v Polsku cenou za trenéra roku. Oba čeští hráči byli v Gliwicích na hostování z pražské Sparty a polskému týmu se hra Kamila Vacka líbila natolik, že na něj uplatnil opci.